"Santo Subito" spełnia się

Z życia Kościoła » "Santo Subito" spełnia się

2013-07-06 21:31

Kraków, dn. 2 lipca 2013 r.

Pragnienie uczestników pogrzebu Jana Pawła II „Santo Subito” spełnia się. Modlitwy ludzi na całym świecie Pan Bóg wysłuchał. Dziś członkowie Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie uznali prawdziwość cudu koniecznego do kanonizacji. Decyzja ta jest potwierdzeniem świętości Jana Pawła II, a także ukazaniem jeszcze raz, że droga do świętości, którą szedł Jan Paweł II, jest drogą pewną i wzorem do naśladowania.

Kościół krakowski raduje się i dziękuje Bogu za wysłuchanie modlitw za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II. Jesteśmy wdzięczni Papieżowi Benedyktowi XVI za otwarcie procesu beatyfikacyjnego, jak również Ojcu Świętemu Franciszkowi, który z przekonaniem prowadzi proces do uroczystego i urzędowego ogłoszenia swojego Poprzednika świętym.

Jako osobisty sekretarz Ojca Świętego Jana Pawła II, który miał przywilej doświadczenia Jego świętości, dziękuję Bogu, że będę mógł się cieszyć za swojego życia wyniesieniem do chwały świętości Ojca w wierze i w kapłaństwie, a także Tego, któremu z miłością służyłem do ostatniego uderzenia jego serca.

Stanisław kard. Dziwisz
Arcybiskup Metropolita Krakowski