KONCERT UWIELBIENIA

Z życia Kościoła » KONCERT UWIELBIENIA

2018-06-27 19:23

17 czerwca nasza parafia przeżywała odpust związany ze wspomnieniem świętego Brata Alberta w liturgii Kościoła. W tym roku był to jednocześnie dzień, w którym świętowaliśmy 25-lecie erygowania, czyli założenia kościoła na myślenickiej ziemi uroczystym dekretem Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego, Franciszka Macharskiego (1927–2016). Z tej okazji w ubiegłą niedzielę (tj. 24 czerwca 2018 roku) o godz. 14:45 schola „Gloria” przygotowała i zorganizowała dla swoich rodzin oraz wszystkich parafian Koncert Uwielbienia pt. „Chwalcie i błogosławcie Jego Imię”.

Wraz z 25-leciem istnienia parafii świętego Brata Alberta nasza schola też obchodziła swój mały jubileusz. Rozpoczęła ona działalność w grudniu 2013 roku (dokładnie w IV Niedzielę Adwentu), od tego momentu regularnie dbając o muzyczną oprawę coniedzielnych Eucharystii sprawowanych o godzinie 10:30 oraz świąt i uroczystości. Współpracując ze Szkołą Podstawową nr 3 im. Jana Pawła II, posługiwała swoim śpiewem podczas szkolnych akademii i uroczystości, a wyróżnieniem dla niej stało się przygotowanie Mszy Świętej w Dolinie Chochołowskiej 4 listopada 2016 roku, by wraz z innymi szkołami archidiecezji krakowskiej noszącymi imię Papieża-Polaka wspólnie świętować Jego imieniny. Schola wraz ze szkołą odpowiadała także za oprawę Mszy świętej w Klasztorze Franciszkanów w Krakowie 16 grudnia 2017 roku z okazji zapalenia choinki pod Oknem Papieskim. Nawiązanie współpracy z Oazą Dzieci Bożych, działającą przy parafii świętego Wojciecha w Osieczanach, zaowocowało przygotowaniem i zorganizowaniem dwukrotnych Jasełek w okresie Bożego Narodzenia (w 2015 i 2016 roku) oraz dwoma Koncertami Wielkanocnymi (w 2015 i 2017 roku). Ponadto odbywały się w czasie ferii zimowych wspólne wyjazdy rekolekcyjno-wypoczynkowe: do Niedzicy w 2015 roku, do Zębu w 2016 roku i do Myczkowiec w 2018 roku.

Jubileuszowy Koncert Uwielbienia stał się więc okazją do podsumowania dotychczasowego dorobku scholi. W związku z tym przygotowała ona dla przybyłych specjalny repertuar. Poza autorskimi piosenkami wykonała też utwory, które wcześniej zostały zaprezentowane podczas myślenickich przeglądów oraz festiwalu w Zakopanem. I tak w niedzielne popołudnie w naszym kościele rozbrzmiały pieśni:

1.           Psalm 100
  2.           Przed Twoim Obliczem, Panie mój
  3.           Nie oddam Cię za nic na świecie

(XX Rejonowy Przegląd Pieśni Religijnej w Myślenicach, 22 października 2017)

1.           Gdy wierzysz w nie

(XVIII Rejonowy Przegląd Pieśni Religijnej w Myślenicach, 25 października 2015)

1.           Jestem rybakiem Pana

1.           Niebiosa wiekuiste

1.           Tobie, Panie, zaufałem

1.           Przed Tronem Twym

1.           Piosenka o małym Kaziu

(XVIII Rejonowy Przegląd Pieśni Religijnej w Myślenicach, 25 października 2015)

1. „Niezwykłanoc”

1. Wierzę w Ciebie, Panie

(XII Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej w Zakopanem, 11–14 maja 2017)

1. Oczekiwanie…
  2. Niech cała ziemia

(XII Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej w Zakopanem 11–14 maja 2017 oraz XX Rejonowy Przegląd Pieśni Religijnej w Myślenicach, 22 października 2017)

1. W Tobie moja siła

(XX Rejonowy Przegląd Pieśni Religijnej w Myślenicach, 22 października 2017)

1. Do Nieba

(XVI Rejonowy Przegląd Pieśni Religijnej w Myślenicach, 20 października 2013)

Najmłodszej grupie muzycznej towarzyszyli instrumentaliści:

Magdalena Paszkowska – gitara akustyczna,

Gabriela Paszkowska – ukulele,

Łukasz Kudłacz – gitara klasyczna, fortepian.

W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować Rodzicom za wielokrotnie okazywane wsparcie w czasie podjętych w ciągu tych pięciu lat i sześciu miesięcy działań, za pomoc w ich przygotowaniu oraz za ogromną wyrozumiałość, dzięki której ich zorganizowanie stało się w ogóle możliwe. Dziękujemy także wszystkim Przyjaciołom i Sympatykom prowadzącym w tym czasie naszą scholę i angażującym się w liczne akcje przez nią podjęte. Dziękujemy również księdzu Proboszczowi – Adamowi Pawickiemu i księdzu Marcinowi Twardoszowi, panu organiście – Wojciechowi Żądło oraz panu kościelnemu – Maciejowi Szpakiewiczowi za wszystkie (widzialne i niewidzialne) przejawy wsparcia oraz życzliwości. Na koniec dziękujemy Dzieciom, bez których istnienie scholi „Gloria” byłoby niemożliwe. Niech wakacje będą dla Was czasem nabrania sił, by od września na nowo wychwalać Miłosiernego Boga w naszej parafialnej wspólnocie.

Ł K