KONCERT WIELKANOCNY (2018)

Z życia Kościoła » KONCERT WIELKANOCNY (2018)

2018-05-07 21:39

Przeżywając radość płynącą ze Zmartwychwstania Pańskiego, w ostatnią niedzielę kwietnia (tj. 29.04.2018 roku) o godz. 15:00 w naszym kościele schola „Gloria” zorganizowała dla swoich rodzin, bliskich, przyjaciół i dla wszystkich parafian Koncert Wielkanocny pt. „Czy Twa Miłość nie ma granic?”. Ta myśl, zaczerpnięta z ostatnich słów pieśni inaugurującej to wydarzenie, stanowiła motyw przewodni rozważań, jak wielką miłością ukochał nas Bóg.

Zanim jeszcze rozbrzmiały pierwsze dźwięki, zebrani zostali wprowadzeni w tematykę koncertu, a poprzez propozycję włączenia się w śpiew zaproszeni do wspólnego wychwalania Trójcy Świętej i kontemplowania Jej miłości:

Bóg stworzył świat z miłości.

Bóg stworzył człowieka z miłości.

I ofiarował mu wszystko, co do Niego należało.

Bóg posłał swojego Syna z miłości, aby zbawił świat.

Syn nauczał o miłości.

Syn uzdrawiał z miłości.

Syn czynił cuda z miłości.

Z miłości do człowieka ukrył się w chlebie.

Z miłości do człowieka cierpiał w Ogrodzie Oliwnym.

Z miłości do człowieka został ukrzyżowany.

Z miłości do człowieka zmartwychwstał.

Cierpiał, umarł i zmartwychwstał dla człowieka.

Posłał swojego Ducha, aby wypełnił świat miłością;

Wypełnił człowieka miłością do Boga, do bliźnich

I do siebie samego.

„Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony”. (J 3, 16–17)

Był to trzeci Koncert Wielkanocny przygotowany przez scholę „Gloria” dla naszej parafii. Wcześniej odbyły się: „Powiedz ludziom, że kocham ich” w maju 2015 roku oraz „Powstań!” w kwietniu 2017 roku, który połączono ze spektaklem multimedialnym dotyczącym Eucharystii.

Zaprezentowane pieśni przypominały o wydarzeniach Wielkiego Czwartku (modlitwa w Ogrodzie Oliwnym), Wielkiego Piątku (ukrzyżowanie oraz śmierć) i Niedzieli Zmartwychwstania, sięgając aż do Dnia Pięćdziesiątnicy (zesłanie Ducha Świętego). Paraklet darowany nam przez Ojca i Syna nieustannie świadczy w naszym życiu o Bożej miłości każdego dnia. Nie były to więc przypadkowo wybrane, losowe utwory. Spoiwem łączącym wszystkie było zagadnienie Bożej miłości skierowanej do człowieka; miłości tak wielkiej, że aż skłonnej oddać za niego życie oraz zdolnej pokonać śmierć. I tak podczas występu można było usłyszeć następujące pieśni:

1. Getsemani
  2. Mrok już zapada
  3. Prawda jedyna
  4. Rozpięty na ramionach
  5. Rozmyślam nad Miłością
  6. Zmartwychwstał Pan
  7. Jezus (Święty, Namaszczony Pan)
  8. Zbawiciel – On porusza góry
  9. Przybądź, Święty
  10. Pan mnie strzeże
  11. Bóg dał czas
  12. Każdy dzień upewnia mnie
  13. Pewnej nocy
  14. Ty, Światłość dnia
  15. Niepojęty

Najmłodszej grupie muzycznej towarzyszyli instrumentaliści:

Magdalena Paszkowska – gitara akustyczna,

Gabriela Paszkowska – ukulele,

Patrycja Norek – skrzypce,

Łukasz Kudłacz – gitara klasyczna, fortepian.

Serdecznie dziękujemy Dzieciom, ich Rodzicom i wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili to wydarzenie. Mamy nadzieję, że z Bożą pomocą uda się nam spotkać na czerwcowym Koncercie Uwielbienia z okazji 25-lecia istnienia naszej parafii. Korzystając z tej sposobności, nasza schola planuje przygotować również pewną niespodziankę.

Ł K