KONCERT WIELKANOCNY (2019)

Z życia Kościoła » KONCERT WIELKANOCNY (2019)

2019-06-10 08:21

Trudno już wyobrazić sobie okres wielkanocny w naszym kościele bez wiosennego Koncertu uwielbienia na cześć jednej z podstawowych prawd wiary chrześcijańskiej. I tego roku dziecięco-młodzieżowa grupa muzyczna nie zawiodła, przygotowując dla swoich rodzin, przyjaciół oraz wszystkich parafian to wydarzenie, by ze śpiewem na ustach wspólnie wychwalać naszego Pana i Zbawiciela.

Właśnie w ostatnią niedzielę maja (tj. 26.05.2019 roku) o godz. 14:45 schola „Gloria” zorganizowała Koncert Wielkanocny pt. „Oto nasz Bóg”. Było to już trzynaste spotkanie muzyczne zainicjowane przez jej opiekunów i uczestników oraz cyklicznie aranżowane od stycznia 2013 roku, kiedy to po raz pierwszy rozbrzmiał w murach naszego kościoła Koncert Kolęd i Pastorałek.

Myśl tegorocznego zimowego spotkania przy Żłóbku znalazła swoją kontynuację przy zgłębianiu tajemnicy Pustego Grobu: Bóg, który zstępuje z nieba i przychodzi do człowieka, aby go zbawić. Ponad 2000 lat temu Pan Jezus stał się jednym z nas. Nie jest kimś obcym; On jest z nami, jest wśród nas, jest w nas.

„Oto nasz Bóg”:

– urodzony w ubogiej stajence,

– nauczający z mocą,

– przebaczający grzechy,

– uzdrawiający z chorób i cierpienia.

„Oto nasz Bóg”, który z miłości do człowieka:

– pozostawia Siebie w kruszynie chleba,

– cierpi w Ogrodzie Oliwnym,

– zostaje wzgardzony i odepchnięty,

– przyjmuje krzyż i na nim umiera dla zbawienia całego świata.

„Oto nasz Bóg”:

– który zmartwychwstaje, wstępuje do Nieba i zasiada po prawicy Ojca,

– który zwycięża śmierć i szatana,

– który daje nam nadzieję na życie wieczne.

„Oto nasz Bóg”!

Schola, zapraszając do kontemplacji tych prawd wiary, zaprezentowała utwory wspominające mękę Jezusa Chrystusa, ale koncentrujące się głównie na Jego zmartwychwstaniu oraz zwycięstwie nad śmiercią i szatanem. Z tego względu owego niedzielnego popołudnia rozbrzmiały następujące pieśni:

1.           Oto Pan
  2.           Psalm 148
  3.           Jezus zwyciężył
  4.           Wesel się, Panno Maryjo
  5.           Zwycięzca śmierci
  6.           Do Nieba
  7.           Przed Twoim Obliczem, Panie mój
  8.           Hosanna!
  9.           Zmartwychwstały Pan
  10. Przed Tronem Twym
  11. Jezus (Święty, Namaszczony Pan)
  12. Chcę wywyższać Imię Twe
  13. Zmartwychwstał Pan
  14. Na drugi brzeg
  15. Oto nasz Bóg (Pieśń wybawionych)

Najmłodszej grupie muzycznej towarzyszyli instrumentaliści:

Magdalena Paszkowska – gitara akustyczna,

Gabriela Paszkowska – ukulele, cajón,

Łukasz Kudłacz – gitara klasyczna.

Korzystając z okazji, ze względu na charakter tego dnia, organizatorzy złożyli najszczersze życzenia wszystkim Mamom: dużo radości, jeszcze więcej cierpliwości, miłości na co dzień i siły, by sprostać wszelkim przeciwnościom. Podziękowali również za troskę, opiekę, za miłość, którą ich otaczają i za to, że zawsze są blisko.

~ * ~ * ~ * ~

Obecnie trwają prace nad pierwszą płytą scholi, która zawiera ulubione przez wszystkich kolędy oraz pastorałki. Materiał został nagrany w październiku i listopadzie zeszłego roku, jednak ze względu na problemy produkcyjne trzeba było przesunąć datę premiery albumu. Ufamy, że w tym roku już na święta Bożego Narodzenia płyta będzie gotowa, by mogła trafić do Państwa domów.

Ł. K.