Misje parafialne 2017

Parafia » Galeria zdjęć » Z życia parafii » Wydarzenia » Misje parafialne 2017

W dniu 20 października 2017 roku w kościele św. Brata Alberta na Osiedlu odbyła się Droga Krzyżowa ulicami parafii. To jedno z wielu wydarzeń zorganizowanych w ramach Misji Parafialnych, trwających od 15 do 22 października.

Po Mszy Świętej zebrani na placu przed świątynią rozpoczęli w typowo jesiennej scenerii nabożeństwo Męki Pana Jezusa. Duża mgła obecna na trasie Drogi potęgowała nastrój zamyślenia oraz modlitwy. Całość prowadzona była przez księży – Jana oraz Kazimierza, ze zgromadzenia Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. W czasie drogi przygrywała i śpiewała m. in. Oaza Ruchu Światło Życie, a za porządek odpowiadała Straż Pożarna z Górnego Przedmieścia oraz myślenicka Policja.

W pięknych rozważaniach, nawiązujących do konkretnych sytuacji z życia wierni omdlali sprawy parafii oraz swoich rodzin. W czasie drogi solidny i ciężki krzyż był niesiony przez różnorakie grupy parafialne – m. in. Strażaków, Koło Gospodyń, Koła Różańcowe, Domowy Kościół, dzieci, ministrantów czy też kapłanów.

Warto wspomnieć również o Apelach Jasnogórskich, pięknych nabożeństwach odprawianych na zakończenie każdego dnia Misji, a także o naukach stanowych dla poszczególnych grup.

Organizacja wydarzeń takich jak uroczysta Droga Krzyżowa pomaga w wyciszeniu się i oderwaniu od przyziemnych rzeczy, którym tak dużo czasu poświęcamy w codziennej, szarej rzeczywistości.

Tekst i foto: Paweł Biela