Msza święta na Mikołaju 2022

Z życia Kościoła » Msza święta na Mikołaju 2022

2022-08-09 18:12
7.08.2002 r. odbyła się coroczna msza święta na polanie Mikołaj. To już tradycja, że modliliśmy się w intencji partyzantów, którzy w czasie II wojny światowej walczyli o naszą wolną ojczyznę. Prosiliśmy również o pokój w naszej ojczyźnie i na świecie.

Uroczystość rozpoczęła Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice od odegrania hymnu państwowego. Zebranych przywitała Przewodnicząca Koła Gospodyń z Górnego Przedmieścia.

W pięknej homilii ks. Proboszcz Adam Pawicki wspomniał o poległych w walkach o wolność Polski. Nawiązał również do czasów współczesnych.

Po zakończonej Eucharystii zebrani mogli usłyszeć kilka utworów odegranych przez niezawodną myślenicką Orkiestrę, a także skosztować smakołyków przygotowanych przez Koło Gospodyń z Górnego Przedmieścia, czy też wziąć udział w loterii fantowej. Był również czas wspólnych rozmów, biesiady i pieczenia kiełbasek.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej pięknej uroczystości!

Podziękowania kierujemy do zaangażowanych parafian, członków Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Myślenice, niezawodnym strażakom z OSP Myślenice - Górne Przedmieście, paniom z Koła Gospodyń z Górnego Przedmieścia, a także wszystkim zaangażowanym w przygotowania!

Bóg zapłać!