Oaza Ruchu Światło Życie

Z życia Kościoła » Oaza Ruchu Światło Życie

2017-12-29 15:10

Ruch Światło-Życie został założony przez księdza Franciszka Blachnickiego. W jego ramach funkcjonują m.in. grupy młodzieżowe, a jedna z takich grup działa przy naszej parafii. Przez ponad 20 lat gromadzi ona młodzież, której działalność widoczna jest w historii i życiu wspólnoty parafialnej.

Wielu z nas kojarzy zapewne młodzież oazową z oprawy niedzielnych Mszy Świętych o godzinie 9:00. Jest to jednak tylko jedna część tego, czym się zajmują i co robią. To właśnie oni są głównymi organizatorami tradycyjnej już Drogi Krzyżowej ulicami Myślenic, organizują również każdego roku Mikołajki i służą pomocą podczas Wigilii organizowanej dla osób starszych i chorych. Mają także swój ogromny udział w organizacji oraz przebiegu najważniejszych świąt. Ich opiekunem jest wikary naszej parafii - ksiądz Marcin Twardosz.

Kim są tak naprawdę i co robią, kiedy ich nie widać i nie słychać ich śpiewu?

Jest to grupa młodych ludzi, którzy chcą posiadać wartości tak często zapominane przez dzisiejszy świat jak wiara, dobro, przyjaźń, miłość, szacunek. Spotykając się w każdy piątek nie tylko pogłębiają swoją wiarę lecz także wspólnie poruszają ważne i ciężkie w dzisiejszych czasach tematy. Oaza wbrew pozorom to nie tylko spotkania modlitewne i śpiew w kościele. To przede wszystkim wspaniała atmosfera, dobra i wspólna zabawa. Młodzi prócz śpiewu spotykają się by oglądać filmy, pośmiać się podczas pogodnych wieczorków. Wspólnie wyjeżdżają i spędzają czas.

Oaza dla współczesnej młodzieży jest przeżytkiem, obciachem i niemodnym wytworem. Jednak każdy, kto choć przez chwilę chce poznać kim są i co robią ci młodzi ludzie ostatecznie staje się członkiem tej grupy. Powstają tam przyjaźnie na całe życie, a starsi koledzy bardzo chętnie służą swoją radą i doświadczeniem.

Bycie jednym z "oazowiczów" to niejednokrotnie ogromne poświęcenie. To wcześniejsze wstawanie na próby, poświęcenie piątkowego wieczoru na spotkania. Czy warto? Myślę, że każdy, kto w historii swojego życia znalazł przystanek jakim jest OAZA powie, że nie żałuje tej decyzji i gdyby przyszło wybierać jeszcze raz, wybór byłby taki sam.

Kto może zostać jednym z nas? W zasadzie każdy. Nie trzeba umieć śpiewać, nie trzeba umieć grać na instrumentach. Wystarczy chcieć poświęcić chwilę, by odnaleźć się w dzisiejszym świecie.

Zapraszamy wszystkich chętnych na piątkowe spotkania o godzinie 19:00 lub niedzielne próby o godzinie 8:15 do salki katechetycznej.

Oaza Ruchu  Światło - Życie