Różaniec drogą do nieba

Z życia Kościoła » Różaniec drogą do nieba

2017-12-08 21:59

„Modlitwa różańcowa jest prawdziwą szkołą modlitwy i życia, zbliża do Boga i do ludzi.”

ze Statutu Żywego Różańca

Żywy Różaniec jest wspólnotą osób, z których każda zobowiązuje się do codziennego rozważania jednej tajemnicy różańcowej. Liczba osób we wspólnocie podstawowej odpowiada liczbie tajemnic różańca świętego.

Zgodnie z pragnieniem założycielki Żywego Różańca, sługi Bożej Pauliny Jaricot, która chciała "uczynić różaniec modlitwą wszystkich" i "poprzez różaniec odnowić wiarę", Żywy Różaniec podkreśla wspólnotowy charakter rozważania tajemnic różańcowych. Choć każdy z członków Żywego Różańca modli się tajemnicą, która jemu przypadła, w miejscu i czasie przez siebie wybranym, to jednak istotną dla Żywego Różańca jest więź modlitewna, rozumiana jako świadomość wspólnej modlitwy w podjętych intencjach.

Dla podkreślenia wspólnoty modlitwy członkowie Żywego Różańca, tam gdzie jest to możliwe, przynajmniej raz w miesiącu zbierają się na wspólną modlitwę.

We Wspólnocie Żywego Różańca w parafii św. Brata Alberta biorą udział trzy Róże Różańcowe Kobiet:

1. RÓŻA RÓŻAŃCOWA RODZIN

2. RÓŻA RÓŻAŃCOWA MATKI BOŻEJ WSPOMOŻENIA WIERNYCH

3. RÓŻA RÓŻAŃCOWA MATKI BOŻEJ MIŁOSIERDZIA

Wśród mężczyzn na Górnym Przedmieściu działa również Róża Różańcowa Mężczyzn.

Wspólnota Żywego Różańca spotyka się raz w miesiącu /w drugą środę miesiąca/ w kościele o godzinie 17.30 na wspólnym odmówieniu jednej części różańca i na mszy świętej. Po zakończeniu mszy świętej następuje wymiana tajemnic różańcowych.

Poświęć 5 spośród 1440 minut dnia na jedną dziesiątkę różańca i zapisz się do nowej Róży Różańcowej!

Zainteresowanym chętnie udzielą bliższych informacji:

ANNA - tel. 502 332 204

MARTA - tel. 503 653 671