Rozpoczęcie Rekolekcji Ewangelizacyjnych

Z życia Kościoła » Rozpoczęcie Rekolekcji Ewangelizacyjnych

2017-11-07 22:42

W dniu dzisiejszym (7.11.2017) o godzinie 19.00 rozpoczęliśmy w naszej parafialnej świątyni 9 tygodniowe rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym. Prowadzi je ks. Leszek Harasz, a w ich organizacji pomaga Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Nazaret z Myślenic.

Pierwsze spotkanie rekolekcyjne zebrani rozpoczęli od wspólnej modlitwy. Następnie przybliżone zostały zasady działania w czasie kolejnych spotkań. Między poszczególnymi częściami rekolekcji przygrywała i śpiewała wspólnota Nazaret.

Jednym z najważniejszych elementów pierwszego dnia była konferencja, w czasie której poruszony został temat MIŁOŚCI. Ks. Leszek w pięknych i przejmujących słowach opisał miłość Boga, która jest niezmierzona i niepojęta dla człowieka.  Poruszony został również temat MIŁOSIERDZIA oraz MIŁOŚCI MIŁOSIERNEJ. Wszystko to poparte słowami i przypowieściami z Pisma Świętego prowadziło do zawierzenia Bogu siebie i swojego życia.

Po zakończonej konferencji uczestnicy rekolekcji podzieleni zostali na 10 zespołów i rozpoczęli „pracę w grupach”. Podczas takich spotkań zebrani będą rozważać Słowo Boże i podejmować wiele ważnych tematów.

Wszystkim uczestnikom życzymy wielu łask i darów od Ducha Świętego!

Galeria zdjęć z rozpoczęcia rekolekcji - kliknij tutaj.