ogłoszenia parafialne

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych

Z życia Kościoła » Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych

2017-12-14 23:28

Na terenie parafii św. Brata Alberta, w Szkole Podstawowej nr 3 swoją siedzibę ma Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice. Skupia ono obecnie kilkanaście rodzin z dzieckiem lub osobą niepełnosprawną z terenu gminy Myślenice, a czasem również spoza naszej gminy.

Stowarzyszenie jest organizacją pozarządową, zarejestrowaną w KRS od 27.02.2012r. W swojej działalności zajmuje się organizacją zajęć ruchowych, rehabilitacyjnych, usprawniających funkcjonowanie w społeczeństwie oraz kulturalnych.

Stowarzyszenie organizuje imprezy otwarte, takie jak: Konfrontacje Muzyczne „Śpiewam Sercem” (kwiecień - w myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu), Integracyjny Piknik Rodzinny (wrzesień), kiermasz ozdób świątecznych (grudzień). Współpracuje z podobnymi stowarzyszeniami z terenu powiatu czyli ze Stowarzyszeniem z Krzczonowa i Sułkowic, Fundacją Rozwoju Regionu Myślenickiego oraz organizacjami z terenu miasta: OSP Górne Przedmieście, Grupą Poszukiwawczo – Ratowniczą Dolne Przedmieście, jak również instytucjami państwowymi. Partnerami Stowarzyszenia są: Gmina Myślenice, Powiat Myślenicki, MOKiS, PCPR, Szkoła Podstawowa nr 3, iTV Myślenice i wiele innych.

Członkowie Stowarzyszenia spotykają się regularnie raz w miesiącu. Rodzice omawiają kwestie dalszej pracy, wymieniają się pomysłami i doświadczeniami z różnych dziedzin. Nauczyciele i wolontariusze w tym czasie prowadzą z dziećmi zajęcia ogólnorozwojowe, ruchowe, sportowe i artystyczne o charakterze integracyjnym. Stowarzyszenie chce również podejmować szerszą działalność i włączać się w różne akcje.

Poprzez wspólną pracę, zabawę, rozwój sprawności fizycznej chcemy pokazać rówieśnikom i społeczeństwu, że niepełnosprawni mogą osiągać sukcesy, a wspólne pokonywanie trudności może przynosić wiele radości i satysfakcji oraz dawać powody do dumy nie tylko niepełnosprawnym, ale także wszystkim tym, którzy ich wspierają.

Stowarzyszeniu życzymy wielu sukcesów w pracy z podopiecznymi! :)