Wigilia Paschalna

Z życia Kościoła » Wigilia Paschalna

2024-03-30 23:23

👉Za nami piękna uroczystość Wigilii Paschalnej, zakończonej procesją rezurekcyjną. Było naprawdę wspaniale i pięknie! 🙂

👉Ksiądz Proboszcz Władysław serdecznie dziękuje wszystkim za zaangażowanie. Zapraszamy do zapoznania się ze słowem naszego ks. Proboszcza.

-----------------------------------------------------------

Wigilia Paschalna

Moi kochani Bóg zapłać:

➡️kapłanom ks. Kanonikowi Adamowi za przewodniczenie dzisiejszej liturgii Wigilii Paschalnej, a ks. Wikariuszowi Tomaszowi liturgii Wielkiego Piątku oraz głoszone w tym roku kazania Pasyjne na Gorzkich Żalach, Paniom Katechetkom za prowadzenie z uczniami adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy.

➡️za trud przygotowania pięknej Ciemnicy i Grobu Pańskiego kościelnemu Panu Maciejowi;

➡️asyście procesyjnej, służbie liturgicznej ołtarza, Panu Maciejowi Górce za profesjonalne przygotowanie asysty do posługi w tych wyjątkowych dniach, lektorom i ministrantom za piękną służbę w czasie tych świętych dni, scholii, grupie „Młodzi duchem” za oprawę muzyczną oraz prowadzenie adoracji w Wielki Czwartek i Wielki Piątek Panu Organiście za śpiew;

➡️dzielnym Druhom Strażakom OSP Górne Przedmieście za wartę przy Grobie Pańskim oraz za wyczyszczenie i posprzątanie chodników oraz schodów przy kościele. Podziękowania te składam na ręce Prezesa Pana Bogusława Tondery oraz Naczelnika Pana Jana Litwy, a szczególnie bardzo dziękuję najmłodszym Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej za Waszą gorliwość i gotowość trzymania straży przy Grobie Pańskim;

➡️Panom niosącym baldachim i chorągwie;

➡️Kołu Gospodyń i Strażakom za dary ofiarne;

➡️Pani Małgorzacie Szlachetka za prace krawieckie i przygotowanie materiału do dekoracji Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego;

➡️Panu Pawłowi Bieli za robienie zdjęć i umieszczanie informacji na stronie internetowej Parafii oraz na Facebooku;

➡️Za ofiary złożone przy Grobie Pańskim i adoracji krzyża;

➡️ Za ofiary składanie na tacę i w kopertach oraz przy zapalaniu świec wotywnych;

➡️ Za życzenia dla nas kapłanów grupom parafialnym z okazji Święta Kapłaństwa i Świąt Wielkanocnych, za każdy gest Waszej życzliwości i wsparcia;

➡️ Bóg zapłać za wasze indywidualne modlitwy i czuwanie w Ciemnicy oraz przy Grobie Pańskim. To jest piękne świadectwo Waszej wiary i nadziei, że dobro i prawda ostatecznie zwycięża, a światło pokona wszelkie ciemności.

➡️ Bóg zapłać wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do piękna obchodów Wielkiego Tygodnia!

➡️ Kochani moi parafianie! Drodzy Goście przebywający w naszej parafii!
«W Zmartwychwstałym wszelkie życie powstaje z martwych» (por. II prefacja wielkanocna): oto jest dobra nowina, którą uczniowie Chrystusa niosą niestrudzenie światu, przede wszystkim przez świadectwo własnego życia. Oto jest najpiękniejszy dar, jakiego od nas oczekują nasi bracia w tym czasie wielkanocnym.

➡️Pozwólmy zatem, aby zachwyciło nas Chrystusowe zmartwychwstanie. Niech Maryja Panna nasza Pani Myślenicka pomoże nam zasmakować pełni paschalnej radości, której zgodnie z obietnicą Zmartwychwstałego nikt nie zdoła nam nigdy odebrać i która nigdy się nie skończy.

➡️Życzę Wam błogosławionych, pełnych radości i pokoju Świąt Wielkanocnych z darem modlitwy od nas kapłanów.

Szczęść Wam Boże.
Ks. Proboszcz Władysław Zapotoczny