ogłoszenia parafialne

św. Brat Albert

XI Niedziela Zwykła – 16 VI 2024 r.

1. Dzisiaj nasza Parafia przeżywa Uroczystość Odpustową ku czci św. Brata Alberta. Z tej okazji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Trawa miesiąc poświęcony Bożemu Sercu. Dziś nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 16.30. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
    • w poniedziałek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;
    • w piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
  4. W piątek  na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy uczniów, nauczycieli
    i rodziców Szkoły Podstawowej nr 3, a o godz. 9.00 młodzież Zespołu Szkół
    im. Średniawskiego
    . Będziemy dziękować Panu Bogu za kończący się rok szkolny oraz katechetyczny i prosić o błogosławieństwo na czas wakacji. Okazja do spowiedzi św. codziennie.
  5. Klub Inteligencji Katolickiej w Myślenicach organizuje pielgrzymkę do Markowej w dniu 22 czerwca. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  6. W tym roku z Trzemeśni na Jasną Górę wyruszy po raz 41 Piesza Pielgrzymka
    w dniach 10- 16 lipca. Szczegóły zapisów na plakacie na tablicy ogłoszeń.
  7. Odpust to święto wspólnoty parafialnej i szczególny czas łaski.

Dziękujemy Dobremu Bogu za dar Dnia Odpustu i ludziom, którzy pomogli nam go przeżyć, aby ta uroczystość była dostojna oraz piękna.   Bóg zapłać:

- za ofiary składane na tacę, w kopertach i za ofiary składane przy okazji  zapalania świec wotywnych;

- za przygotowanie posiłku na plebani dla ugoszczenia naszych dostojnych  gości;

- za ofiarowaną stułę przez Państwo Sylwię i Macieja Szpakiewicz.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę, by św. Brat Albert wypraszał u Boga potrzebne łaski, a Miłosierny Bóg niech błogosławi na drodze realizacji powołania do świętości. Życzę, aby nasz Patron, który był dla wszystkich »dobry jak chleb«, dopomógł nam do odzyskania wzajemnej dobroci i życzliwości. Aby stał się wzorem w budowaniu »cywilizacji miłości«, w naszej wspólnocie Parafialnej i na naszej ojczystej ziemi.  Szczęść Wam Boże.