ogłoszenia parafialne

św. Brat Albert

Ogłoszenia duszpasterskie   –  1. Niedziela Adwentu.

1. Razem z Bogiem rozpoczynamy nowy rok kościelny od spotkania z Jezusem. To Bóg daje nam nowy czas, byśmy go mądrze i dobrze wykorzystali, by dla Boga przygotować miejsce w swym życiu. Co nam ten rok przyniesie, nie wiemy. Wiemy jednak, że wspólnota Kościoła, do którego należymy, pomaga nam w poszukiwaniu Boga. Dlatego przypominajmy sobie, że „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, a wraz z Nim pokonamy zło, które jest w nas i na świecie.
  2. Adwentowy czas przygotowania serca dla Boga wykorzystajmy na spotkania z Matką Najświętszą. Ona była najlepiej przygotowana na spotkanie z Bogiem. W nią się wpatrujmy po to, byśmy zrozumieli, co trzeba nam zrobić, by być gotowym na spotkanie Boga. Codziennie z Nią będziemy się spotykać w czasie rorat i prosić, by nas ku Jezusowi prowadziła. Roraty odprawiać będziemy codziennie o godz. 1800. Zapraszamy nie tylko dzieci.
  3. W czwartek okazja do adwentowego spotkania z Jezusem obecnym dla nas w Eucharystii. Po roratach wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do bycia w ciszy z naszym Panem. Adorację kończymy apelem jasnogórskim o godz. 2100.
  4. W piątek okazja do wynagrodzenia Sercu Zbawiciela za nasze grzechy, bo to pierwszy piątek miesiąca. Przyjęcie Jezusa w Komunii św. to gest naszej miłości ku Niemu i zadośćuczynienie za nasze grzechy. Ze spowiedzi można będzie dodatkowo skorzystać w czwartek i piątek od godz. 1600 – 1800.
  5. Msza św. zamówiona przez Wspólnotę Różańcową za zmarłą Wiktorię Fita będzie odprawiona w piątek o godz. 700.
  6. W ostatnią niedzielę wsparliśmy młodego Kubę z Wierzbanowej w jego leczeniu przekazując dla niego 6 342 zł 30 gr oraz 10 €. Rodzice dziękują za ofiarę i Bogu dziękują za dobre ludzkie serca i proszą o Jego błogosławieństwo dla ofiarodawców w czasie Mszy św., która będzie odprawiona w poniedziałek 16 stycznia o godz. 1800.
  7. W przyszłą niedzielę Kościół katolicki przeżywać będzie Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przybędą do nas przedstawiciele Wolontariatu Misyjnego, by prosić o wsparcie dla salezjańskiej szkoły w Żytomierzu na Ukrainie, która boryka się z brakiem opału na zimę i dziękuje za pomoc dla dzieci i młodzieży z Ukrainy. Ofiara na ten cel zbierana będzie przez wolontariuszy do puszek na placu przed kościołem.
  8. Nasi Strażacy, jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia, rozprowadzać będą kalendarze wraz z życzeniami dobrych Świąt. Każdy dar złożony przy tej okazji przeznaczony będzie na sprzęt i działalność statutową. Dlatego proszą o przyjęcie i serdecznie dziękują za ofiary.