Intencje mszalne

ogłoszenia parafialne

św. Brat Albert

galeria

Archiwum

Ogłoszenia

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu – 3 XII 2023 r.

 

 1. Rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. Wkroczyliśmy w Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.  Niech naszym przygotowaniem będzie udział w Roratach, pojednanie z Bogiem i ludźmi, w którym pomagają adwentowe postanowienia.
 2. Roraty codziennie o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy z lampionami. Prosimy o przynoszenie serc z wypisanymi dobrymi uczynkami. Będą losowane figurki.
 3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy;
  • w środę – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;
  • w czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
  •  w piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie medalików dla dzieci z klas III przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św.
 4. Radę Parafialną zapraszam dziś na Mszę św. o godz. 16.30 i spotkanie po niej na plebanii.
 5. Także dziś składka do puszek na rzecz chorej Emilki z Trzebuni.
 6. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00.
 7. W czwartek okazja do adwentowego spotkania z Jezusem obecnym w Eucharystii. Po roratach wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w Domu Ludowym na Górnym Przedmieściu odbędzie się Msza św. oraz Wieczerza Wigilijna dla samotnych i seniorów naszej wspólnoty. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
 9. W przyszłą Niedzielę modlitewnie i materialnie (ofiarami do puszek) wspieramy Kościół na Wschodzie.
 10. Wigilijna świeca Caritas to znak naszego udziału w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom. Włączyć się można w to dzieło nabywając świecę i składając przy tej okazji ofiarę.
 11. Jest do nabycia dwumiesięcznik, bogato ilustrowany magazyn popularnonaukowy „Historia Kościoła” - w cenie 12 zł. Pierwszy numer poświęcony jest historyczności Jezusa.
 12. Pan Kościelny Maciej i Pan Organista Wojciech przynoszą do naszych mieszkań        i domów poświęcone opłatki, którymi w czasie wieczerzy wigilijnej podzielimy się     z Domownikami i Gośćmi. Przyjmijmy ich serdecznie, pamiętając, że złożona przy tej okazji ofiara jest formą wynagrodzenia za ich całoroczna posługę dla naszej wspólnoty parafialnej. Opłatki, także bezglutenowe, można nabywać w zakrystii po każdej Mszy św..
 13. Bóg zapłać:

- za ofiary składane na tacę na tacę, w kopertach oraz przez przelew na konto parafialne;

- za ofiary składane przy okazji zapalania świec wotywnych przy obrazie Jezusa Miłosiernego w kaplicy;

- za odśnieżanie przy kościele Panu Bogusławowi Jędrzejowskiemu;

- za przygotowanie dekoracji adwentowej.