ogłoszenia parafialne

św. Brat Albert

Ogłoszenia duszpasterskie   –  20. Niedziela Zwykła.

1. Jutro obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu dziękujemy Bogu za Maryję i Jej wieczną chwałę. Zasłużyła na nią przez swoje święte i dobre życie, wypełniając doskonale wszystkie zadania, jakie wobec Niej miał Bóg. Prosić chcemy, by nasza Matka opiekowała się nami w drodze do nieba.

Zgodnie z naszą tradycją w tym dniu dziękujemy za tegoroczny dar pól i sadów, którym obdarzył nas Bóg. Przyniesiony do ołtarza wieniec dożynkowy jest wyrazem wdzięczności Bogu za dar urodzaju. Zrobimy to w czasie Mszy św. o godz. 730.

Przynosimy też do kościoła w święto Matki Bożej Zielnej naręcz ziół i kwiatów z prośbą, by je Bóg pobłogosławił. Mają przecież służyć dobru duszy i ciała. Poświęcimy je w czasie każdej Mszy św., a będą one odprawione według niedzielnego porządku.

1. Msza św. w intencji ofiarodawców na Dni Krzyżowe będzie odprawiona w niedzielę o godz. 900.
  2. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym obok artykułów o treści religijnej, znajdziemy kolejną płytę z serii Audio Biblia.
  3. Od 19 sierpnia w polskich kinach będzie można zobaczyć zrealizowany z niezwykłym rozmachem film fabularny Notre Dam płonie. To wstrząsająca i prawdziwa historia walki o ocalenie jednego z najświętszych miejsc Europy oraz bezcennych relikwii chrześcijaństwa. To także opowieść o sile wiary, modlitwy oraz – co ma dzisiaj również swoje symboliczne znaczenie w zlaicyzowanej Europie – poświęcenia dla ratowania chrześcijańskich wartości. Film ten można będzie obejrzeć w naszym kinie Muza od piątku, a konkretne terminy znajdziemy na plakacie w gablocie ogłoszeń.