IV Niedziela Wielkanocna – 21 IV 2024 r.

1. Dziś Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczęcie kwartalnych dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Modlitwa w tej intencji jest obowiązkiem wierzących.
  2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
    • we wtorek – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski – dzień imienin naszego Pana Organisty;
    • w czwartek – święto św. Marka, Ewangelisty – dzień imienin abpa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego. W naszych modlitwach polecajmy Jego osobę i posługiwanie Metropolity w naszej Archidiecezji.
  3. W środę na Mszy św. będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich i zakonnych szczególnie z naszej parafii. Po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  4. W czwartek zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Mszę św. i spotkanie formacyjne o godz. 18.00.
  5. W sobotę na Mszy św. o godz. 18.00 dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Przychodzimy ze świecami.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: ”Gościa Niedzielnego” dla najmłodszych „Staś”. Do nabycia jest także trzeci nr dwumiesięcznika „Historia Kościoła” Tematem jest Maryja oraz tekst o kulisach pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Cena egzemplarza 12 zł.
  7. Msza św. w niedzielę 5 maja w dzień pierwszej Komunii św. będzie o godz. 12.30.
  8. Bóg zapłać:

- za ofiary składane na tacę, w kopertach i za ofiary składane przy okazji

zapalania świec wotywnych;

- za hydrauliczne prace remontowe łazienek Panu Janowi;

- za kamień Panu Tomaszowi oraz za przywiezienie Panu Januszowi

i Panu Maciejowi.

W tym tygodniu do domu Ojca w niebie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Kazimiera Makulska. Jej duszę polecajmy Miłosiernemu Bogu.