Intencje mszalne

ogłoszenia parafialne

św. Brat Albert

galeria

Archiwum

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie   –  5. Niedziela Wielkiego Postu.

    

  1. W imię Boże wkraczamy w czas rekolekcji wielkopostnych, czas szczególnych spotkań z Jezusem. Jego obecności będziemy doznawać i napełniać się Jego nauką. Skorzystajmy z tego szczególnego czasu Bożej łaski. Program rekolekcji jest nam znany z naszych parafialnych informatorów. Ze spowiedzi skorzystać będziemy mogli we wtorek. Spowiadać będziemy z odpowiednimi przerwami od godz. 800 – 1200 oraz od 1400 do 1800. Niech to będzie czas szczególnego doświadczenia Bożego zmiłowania nad nami, a w tym będzie nam pomagał o. Ernest Świderski ze zgromadzenia Ojców Oblatów.
  2. Chorych i starszych naszych parafian zapraszamy na rekolekcyjne spotkanie w środę o godz. 1500. Pomóżmy im w dotarciu do kościoła, by i oni mogli przeżyć swoje spotkanie z Miłosiernym. Tych, którzy nie będą mogli przybyć na to spotkanie, odwiedzimy w ich domach w czwartek, rozpoczynając te odwiedziny od godz. 1500. Tych, których mamy odwiedzić z Panem Jezusem, prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii.
  3. W ramach jałmużny wielkopostnej możemy przyjść z pomocą dzieciom potrzebującym naszej dobroci. Możemy im przekazać nasz dar, a znakiem tejże pomocy jest wielkanocny baranek. Znajdziemy go na stoliku z prasą katolicką.
  4. Gość Niedzielny przygotował na czas Tygodnia Męki Pańskiej dodatek Znaki męki Boga. Opowiada on o męce naszego Zbawiciela i pamiątkom z nią związanym. Warto wziąć do ręki ten egzemplarz i zaznajomić się z tymi cennymi pamiątkami. Cena: 14 zł.
  5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy i witający Go tłum z palmami w ręku. Uroczyste poświęcenie palm i procesja z nimi rozpocznie się na placu przed kościołem przed Mszą św. o godz. 1030.
  6. Tradycją stał się kiermasz ozdób świątecznych przygotowany przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych. W przyszłą niedzielę członkowie Stowarzyszenia i  jego podopieczni zapraszają na kiermasz na placu przed kościołem, a tym samy wsparcie ich działalności na rzecz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością. Za udział w kiermaszu i wsparcie dziękują.