Pasterka 2023

Z życia Kościoła » Pasterka 2023

2023-12-25 22:00

Uroczystą Pasterką o godz. 24.00 rozpoczęliśmy przeżywanie tajemnicy Wcielenia Syna Bożego. Eucharystię poprzedziło modlitewne czuwanie. Mszę Pasterską koncelebrowało 3 kapłanów – ks. Adam, ks. Władysław oraz ks. Tomasz.

Eucharystię odprawianą o godz. 24.00 rozpoczęło uroczyste wejście procesyjne przez środek kościoła. Ks. Adam wniósł figurkę Jezusa, którą umieścił w żłóbku przed ołtarzem. O oprawę Mszy Świętej zadbali licznie zgromadzeni ministranci i lektorzy. O oprawę muzyczną zadbały połączone siły grupy młodzieżowej oraz „Młodych Duchem”.

W czasie homilii ks. Proboszcz Władysław przypomniał wszystkim w pięknych słowach istotę i znaczenie Bożego Narodzenia. Wspomniał, że podstawą tych świąt jest Miłość. Miłość Boga do człowieka, która objawiła się w przyjściu na świat Zbawiciela, miłość człowieka do drugiego bliźniego.

Obchodami Mszy Pasterskiej rozpoczęliśmy przeżywanie Świąt wcielenia i narodzenia Jezusa – Syna Bożego. Tak jak Pasterka upamiętnia przybycie pasterzy do Betlejem, którzy przybyli, aby złożyć hołd nowo narodzonemu Jezusowi, tak również my poprzez udział w tej Mszy symbolicznie powitaliśmy Pana Jezusa.

Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w upiększenie uroczystości. Wszystkim życzymy wielu łask od Nowonarodzonej Dzieciny!

Paweł Biela