Rocznica poświęcenia świątyni, 1 XI

Z życia Kościoła » Rocznica poświęcenia świątyni, 1 XI

2017-10-29 21:04

W dzisiejszą niedzielę obchodziliśmy 17 rocznicę poświęcenia naszej parafialnej świątyni. W pięknych słowach w homilii ks. Proboszcz przypomniał to ważne i doniosłe wydarzenie w dziejach parafii. W 4 miejscach w dniu dzisiejszym paliły się lampiony, które przypominały to wydarzenie sprzed 17 lat.

Niech świątynia na Osiedlu będzie dla wszystkich częstym miejscem spotkania z Jezusem i jego Matką. Za każdym razem przybywając do kościoła na niedzielną Eucharystię pamiętajmy również o tych, którym zawdzięczamy to, że możemy pomodlić się w naszej parafialnej świątyni.

Jednocześnie przypominamy, że w środę obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu chcemy okazać naszą miłość ku tym, którzy już od nas odeszli do domu Ojca i cieszą się radością nieba. Dlatego właśnie w tym dniu spotykamy się z Bogiem na Mszy św., a przez Boga łączymy się w miłości z naszymi bliskimi zmarłymi. Msze św. będą odprawione według niedzielnego porządku.

Nawiedzamy w tych dniach cmentarze. Niech ta czynność będzie związana nie tylko z uporządkowaniem grobu, postawieniem kwiatka i zapalenia świeczki… Nade wszystko ofiarujmy im naszą modlitwę. Przez nią możemy uprosić u Boga łaskę wiecznego szczęścia w niebie dla naszych zmarłych. W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu parafialnym i w Polance będziemy polecać Bogu naszych zmarłych we wspólnej modlitwie. Procesje modlitewne rozpoczną się o godz. 14:00. Młodzież natomiast zaprasza do modlitwy na cmentarzu parafialnym na Stradomiu o godz. 19:00.

Przez cały tydzień, poczynając od uroczystości Wszystkich Świętych, za nawiedzenie cmentarza i modlitwę można zyskać każdego dnia odpust, czyli możliwość darowania kar należnych za grzechy. Korzystajmy z tej okazji i zgodnie z tradycją tak zyskany odpust chciejmy ofiarować za zmarłych bliskich naszemu sercu.

W czwartek Dzień Zaduszny czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Ich chcemy polecać Bożemu miłosierdziu. W tym dniu Msze św. będą odprawione o godz. 7:00, 9:00 oraz o 16:00 i 18:00. Uczestnictwo we Mszy św. ofiarujmy Bogu jako najpiękniejszy dar miłości dla zmarłych bliskich naszemu sercu.