Życzenia na Nowy Rok 2024

Z życia Kościoła » Życzenia na Nowy Rok 2024

2024-01-01 17:54

Drodzy Parafianie!

Bez Boga nic nie możemy, lecz z Nim i z Jego łaską wszystko potrafimy. Dziś chcemy o to błogosławieństwo prosić, by nas Bóg oświecił w naszych zamiarach, by nami kierował na wszystkich drogach, by nas umacniał i bronił od wszelkich niebezpieczeństw, zwłaszcza niebezpieczeństwa grzechu.

To są życzenia na ten Nowy 2024 Rok: aby pokój był w Was, byście byli zdolni czynić dobro. Kiedy dobro zwycięża zło, króluje miłość, a gdzie króluje miłość, króluje pokój.

Prośmy o dobry rok również Maryję. Z jej imieniem wejdźmy w dni, które są przed nami. Z jej imieniem wejdźmy w 2024 rok. Bł. kardynał Stefan Wyszyński w swoich „Zapiskach więziennych” pod datą 1 stycznia 1954 r. napisał: Rozpocząłem rok w Imię Pańskie. Od nowa oddaję wszystko, co mnie w tym roku spotkać może, Matce Mojej, Niepokalanej Pani. Pragnę, aby mnie dalej prowadziła, jak to czyni od mojego dzieciństwa. Niech to będą także Wasze słowa i Wasza modlitwa w tym dniu. Oddajmy wszystko w ręce Maryi, Bożej Rodzicielki, naszej Pani Myślenickiej, by uczyła nas trwania przy Jezusie Chrystusie, z czystym sercem, z pokojem i miłością w sercu.

Szczęść Wam Boże!

Księża pracujący w parafii Św. Brata Alberta w Myślenicach